Masters succesvol op ONMK lange baan in Drachten
Afgelopen weekend werden de Open Nederlandse Masters Kampioenschappen (ONMK) lange baan gezwommen in Drachten. Aqua Novio Masters was daar met zeven zwemmers sterk vertegenwoordigd: Femke Hofkens, Petra Gruijt, Natasja Snijders, Fedde Beukers, David Koers, Joey Papaioannou en Steven Uijl. En met succes!
Femke verlegt haar grenzen
We begonnen het toernooi direct met een prachtige prestatie van Femke Hofkens, die haar grenzen met grote stappen heeft verlegd. Femke startte op vijf afstanden en zwom op de 100 meter vrije slag haar beste tijd ooit: 1:19,40 (in het Nederlands gebruiken we een komma). Daarmee haalde ze bijna zes seconden van haar tijd af ten opzichte van 2022.
Daarnaast zwom ze ook seizoensbeste tijden op de 100 meter schoolslag en de 200 meter vrije slag. Vooral die laatste verraste haarzelf, omdat dit haar vijfde en laatste afstand van het weekend was.
Petra voelt zich weer sterk
Daarna was het de beurt aan onze “ijskoningin” Petra Gruijt, die het koude buitenwater een keer verruilde voor een wedstrijdbad van bijna 30 graden. Dat pakte uitstekend uit: Petra zwom vier afstanden vrij (100, 200, 400 en 800 meter) en noteerde op allemaal een seizoensbeste tijd.
Haar gevoel was goed – en dat vertaalt zich in het resultaat: 2 bronzen medailles (100m en 400m vrij) en 2 zilveren medailles (200m en 800m vrij). Dat belooft veel voor de volgende kampioenschappen.
Sterk debuut voor David
Voor David Koers was dit zijn eerste NK als master, en wat voor één! Tijdens het inzwemmen werd de rugcrawlstart nog even aangescherpt, waarna hij meteen toesloeg: brons op de 100 meter rugcrawl!
Ook zwom hij de 50 meter vlinderslag, waarbij hij met een verschil van slechts 0,03 seconde net voor Joey finishte. Beide heren bleven onder de 28 seconden in een lang bad, goed voor nog een bronzen medaille voor David. De strijd om de titel ‘vlinderkoning’ is duidelijk nog niet gestreden!
Onder de 26!
Onze aanstaande vader Steven Uijl liet zien dat kracht en snelheid niet altijd afhankelijk zijn van veel trainingsuren. In de snelste serie van de 50 meter vrije slag nam hij het samen met Joey op tegen de snelste zwemmers van het toernooi.
In een ware race van titanen doken beiden onder de 26 seconden, wat Steven een bronzen medaille opleverde bij de heren 30+.
Zilver op de estafette
Waar vorig jaar de dames Aqua Novio Masters vertegenwoordigden op de estafette, was het dit jaar de beurt aan David, Fedde, Joey en Steven.
Fedde trapte af na een seizoensbeste tijd op de 100 meter schoolslag en zette de toon als startzwemmer. Met scherpe overnames (rond de 0,3 seconde) zwommen de heren samen naar een tijd van 1:43,31 op de 4×50 meter vrije slag, goed voor zilver!
Gouden kippenvelmoment voor Natasja
Twee jaar geleden zorgde Natasja Snijders al voor kippenvel; dit jaar deed ze het gewoon weer. Enkele weken vooraf zei ze het al: “Nu of nooit.”
Strak van de zenuwen naar de start van de 50 meter vrije slag. Een vlotte duik, korte onderwaterfase en daarna volle bak. Vanuit serie 14 van de 20 zette zij met 28,81 een tijd neer waar de concurrentie zich op stukbeet. Serie 15 kwam er niet onder, ook serie 16 niet. Dan was er nog één tegenstander in serie 17.
Natasja langs de kant, gehurkt, trainer/man naast haar. Ogen op het scorebord: 26… 27… 28… ja!
Ruim een seconde langzamer. De ontlading was groot: goud. Natasja kroonde zichzelf tot Nederlands kampioene en zette daarmee een kroon op haar zwemcarrière. En alsof dat nog niet genoeg was, pakte ze op vrijdag ook nog zilver op de 100 meter vrije slag.
Gaat ze haar titel het volgend ONMK verdedigen?
Medailleklassement
Dat alles samen bracht het totaal op: 1× goud – 4× zilver – 5× brons
Zwemmers, van harte gefeliciteerd met jullie prestaties! Op naar het volgende Master Kampioenschap!



